Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus

  • Aadress: Ida-Virumaa, Sillamäe linn, Tallinna mnt 13
  • Tüüp: Riigikool
  • Telefon: 3320381

Tutvustus

 Kuuskümmend aastat tagasi alustati kutsehariduse arendamist meie piirkonnas. 1946. aastal Kukrusele rajatud esimesest tööstuskoolist on tänaseks välja kasvanud Kirde-Eesti üks suurimaid ja arvestatavamaid kutsehariduskeskusi. 

Selle kuuekümne aasta jooksul on toimunud mitmeid ümberkorraldusi, koolide liitmisi ja ümbernimetamisi. Kõige olulisemad nendest toimusid taasiseseisvunud Eesti Vabariigi tingimustes 2003. aastal, kui liideti Jõhvi Kutsekeskkool ja Eesti Mäehariduskeskus ning moodustati Jõhvi Ametikool ning 2005. aastal, kui ühendati kolm kooli - Kohtla-Järve Polütehnikum, Kohtla-Järve Kutsekool ja Jõhvi Ametikool. Tänaseks kannab uus kool Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse nime ja asub Jõhvis. 

Kooli partnerite nimekirjas on üle neljasaja ettevõtte. Suurimad neist on Eesti Energia Kaevandused AS ja AS Viru Keemia Grupp. Koolis saab õppida kolme valdkonna (teeninduse- ja majanduse, ehituse ja mehaanika, tehnoloogia) erialadel. 
Koolis on võimalik õppida kesk- ja põhikooli baasil, mõnel erialal on võimalik õppida ka erivajadustega noortel. Õppida võib töö kõrvalt paindliku graafiku alusel. Õppetöö toimub eesti ja vene keeles.

Viimased uudised

Erialad

Asukoht

Ida-Virumaa, Sillamäe linn, Tallinna mnt 13

Küsimused/vastused

Uudised

Soovid kooli sisu täiendada või vastata avalikele küsimustele? Võta ühendust info@kool24.ee